Užsiregistruok naujienlaiškiui ir gauk 10% nuolaidos kodą | Nemokamas siuntimas nuo 50 eur | Nemokamas prekės keitimas

Kaip padėti vaikui įveikti nesaugumo jausmą?

Posted by princesems 2022.02.27 0 Comment(s) Naudinga žinoti,

KAIP PADĖTI VAIKUI ĮVEIKTI BAIMĘ, NERIMĄ, NESAUGUMO JAUSMĄ

 

 

   Kaip rodo praktika, nesubrendusi vaikų psichika itin jauti ir „fotografuoja“ tiek linksmus, tiek liūdnus aplinkos siužetus. Ypatingai jautriai reaguoja į artimųjų nuotaikas, jaučia jų neviltį, sielvartą, bejėgiškumą. Nors suaugusieji realybę suvokia vadovaudamiesi savo protu, atmintimi, jausmais, valia ir norais, tačiau vaikai aplinką suvokia jausmais tiesiogiai, šios dienos masteliu. Jie dar negeba koreguoti suvokimo, atskirti vaizduotės nuo tikrovės. Dėl to atsiranda palanki dirva pasireikšti baimėms, nerimui, pykčiui, nervingumui, nesaugumo jausmui. Šie jausmai gali pasireikšti per įvairius skausmus, pavyzdžiui pilvo, gerklės, galvos ar spaudimas širdies plote. Galiausiai vaikas gali susirgti.

 

   Baimė „gimdo“ dar didesnę baimę, pyktis – pyktį, todėl vaikui svarbi stabili aplinka, įprastas dienos režimas, nesikeičiantys reikalavimai, ramus bendravimas, šiluma, palaikymas. Svarbu stiprinti vaiko pasitikėjimą savimi, kelti savivertės jausmą. Taip jis išmoks pats susitvarkyti su savo neigiamais jausmais.
 

   Piešimas ar žaidimai – tai labai veiksminga terapija vaikams. Žaidimas yra natūrali vaiko veikla. Tai būdas spręsti problemas. Piešdamas ar žaisdamas vaikas mėgdžioja kitus, atkartoja jų elgesį, modeliuoja situacijas – taip išgyvena buvusius įvykius.

 

Žaidimų terapija ypač naudinga vaikams nuo 3 iki 12 metų amžiaus. Ji veiksminga vaikams, kai jie nenori ar negali kalbėti apie savo problemas ar neigiamus jausmus. Terapijai gali būti panaudojami bet kokie žaidimai, kuriuos pasirenka pats vaikas ar parenka suaugusieji. Svarbu, kad būtų sukrta saugi žaidimų aplinka. Gerai, kai vaikas į jį įsitraukia, atsipalaiduoja, pradeda gerai jaustis, pagerėja nuotaika. Žaisdamas jis turi jaustis saugus, mylimas, idealu, jei žaidime dalyvauja ir artimieji.

 

Žaidimas svarbus vaiko fizinei, emocinei ir socialinei raidai. Žaidimų terapija turi daug privalumų:

  • suteikia saugią erdvę laisvai reikšti mintis, emocijas, jausmus;
  • skatina atsakomybę, sprendimų priėmimą, mokymąsi iš klaidų;
  • suteikia galimybę sveikti emociškai, pasitikėti savimi;
  • ugdo vaizduotę ir kūrybiškumą;
  • padeda lavinti bendravimo įgūdžius, geriau pažinti supantį pasaulį.

 

Paruošta pagal Vilmos Mažeikienės knygą „Kai augti sunku“.

Šaltinis https://m.delfi.lt/moterys/article.php?id=80936239&amp=1

Šaltinis Žaidimų terapija: žaisdamas vaikas sprendžia savo problemas | Neuromeda (neuromedicina.lt)

Leave a Comment